NIEZWYKŁA WYSTAWA W HONGKONGU


ALROSA, światowy lider w wydobywaniu diamentów, weźmie udział w “Hong Kong Gem & Jewelry Fair”, który się odbędzie w Hongkong we wrześniu i zaprezentuje unikalną kolekcje dużych diamentów o fantazyjnych kolorach. Po raz pierwszy w historii firmy, ALROSA zaprezentuje tak dużą kolekcję diamentów: 250 kamieni w różnych kształtach i kolorach (wliczając bardzo rzadkie kolory) - fioletowy różowy, pomarańczowy i jaskrawo-żółte. Wszystkie kamienie są certyfikowane przez Amerykański Instytut Gemologiczny (GIA).
Gwiazdą targów będzie 11 karatowy diament, głęboko nasycony fioletem i różem w kształcie Cushion. Według GIA, jednego z wiodących ośrodków gemmologicznych na świecie, diament jest największym kamieniem w swojej klasie kolorystycznej, jaki kiedykolwiek został zgłoszony do instytutu do certyfikacji.
Inne "gwiazdy" kolekcji to pomarańczowo-żółty diament o wadze ponad 15 centów i 11-karatowy jaskrawo-żółty diament w kształcie cushion.
"Proces tworzenia kolekcji zabrał nam ponad rok. Wierzymy, że rzemieślnikom "Brillianti ALROSA" udało się stworzyć prawdziwe arcydzieła sztuki polerowania i jesteśmy gotowi pokazać światu przykłady tak zwanego "rosyjskiego cięcia", które charakteryzuje się najwyższą jakością pracy i ścisłymi wymaganiami dotyczącymi spełniania standardów. Kolekcja ta po raz kolejny udowodni, że ALROSA ma ogromny potencjał w ekskluzywnym rynku diamentów." Powiedział CEO firmy ALROSA Yuri Okoemov.

Kamienie prezentowane na wystawie w Hongkongu, zostaną sprzedane podczas aukcji "True Colours" (fantazyjny diamentowy przetarg ALROSA) za pośrednictwem cyfrowej platformy firmy.
Od 2018 roku ALROSA rozróżnia 19 grup kolorystycznych diamentów.

 

Źródło: https://www.rough-polished.com/en/news/111625.html

Data ostatniej akutalizacji: 06 - 10 - 2018
Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]